Леброн пристигна во ЛА Лејкерс, но не исклучува заминување

Леброн Џејмс, еден од најдобрите кошаркари на денешницата, остави можност во иднина да се врати во Кливленд, само неколку дена по потпишувањето за ЛА Лејкерс.

Најголемиот кошаркар на денешницата во НБА, потпиша со ЛА Лејкерс, на воодушевување на „езерџиите“ кои конечно можат да се понадеваат дека со доаѓањето на Леброн и Рондо, конечно ќе направат тим за титула.

Меѓутоа, кралот не мисли дека последната точка во кариерата ќе му биде Лејкерс.

Слушајте, јас ниту едно поглавје не го затварам во потполност“.

Сепак, тој верува дека остави длабока трага во Кливленд, на кои им го донесе шампионскиот прстен.

Се надевам дека еден ден ќе седнам и ќе гледам како мојот дрес виси над сите во салата“, истакна Леброн.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Комичниот тајм-аут на Звезда: Коуч, ако стават некој висок на терен…

Човиќ, првиот човек на Ц.Звезда „плаче“ по поразот од Партизан: Како да честитам за нешто што е украдено

Скандал во Ниш: Партизан слави титула, Звездашите одбија да ги примат медалите

(ВИДЕО) Спектакл на Ол стар викендот: Диало го прескокна Шек и победи во забивање

Осман за македонското знаме: Сакав да искажам благодарност и љубов

(ВИДЕО) Блесна македонското знаме на „Ол-старот“ – Осман гордо го носеше

(ФОТО) Секоја чест – Охриѓанецот Чеди Осман на „Ол-старот“ на НБА ќе настапи со македонско знаме

Чудесниот Дончиќ во последен момент сепак ќе се најде на Ол-Стар!?

Давитков го соопшти списокот за одлучувачкиот меч против Романија