Леброн пристигна во ЛА Лејкерс, но не исклучува заминување

Леброн Џејмс, еден од најдобрите кошаркари на денешницата, остави можност во иднина да се врати во Кливленд, само неколку дена по потпишувањето за ЛА Лејкерс.

Најголемиот кошаркар на денешницата во НБА, потпиша со ЛА Лејкерс, на воодушевување на „езерџиите“ кои конечно можат да се понадеваат дека со доаѓањето на Леброн и Рондо, конечно ќе направат тим за титула.

Меѓутоа, кралот не мисли дека последната точка во кариерата ќе му биде Лејкерс.

Слушајте, јас ниту едно поглавје не го затварам во потполност“.

Сепак, тој верува дека остави длабока трага во Кливленд, на кои им го донесе шампионскиот прстен.

Се надевам дека еден ден ќе седнам и ќе гледам како мојот дрес виси над сите во салата“, истакна Леброн.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Работнички и МЗТ лесно против Кожув и Вардар – Блокотехна брзо го „искачи“ Пелистер!

(ВИДЕО) Лејкерс не се Кливленд: Леброн дебитираше со пораз

Кочов: Ни фалеше агресивноста од претходните дуели

Овојпат продолжението во корист на МЗТ Скопје Аеродром

Тргна новата сезона во НБА: На стартот Кари и Дурант кобни за Оклахома, победи и Бостон

ФОТО: Победници на денот – младенците и сватовите од свадба на трибина меѓу навивачите

Почина генералниот секретар на ФИБА

Блокотехна гостува во Кавадарци кај Фени

Теодосиќ си оди од ЛА Клиперс