Леброн го запали алармот во Голден Стејт: Подготвени 279 милиони долари за Кари!

Неодамнешните шпекулации на американскиот новинар Брајан Виндхорст дека е можно Стеф Кари во 2022 година да се пресели во Лос Анџелес Лејкерс за да заигра со Леброн Џејмс, донесе немир во редовите на франшизата од Сан Франциско.

Токму Леброн беше иницијатор на ваквите информации откако во периодот околу Ол старот изјавуваше дека Кари е еден од најдобрите играчи во НБА и дека би сакал да заигра со него пред крајот на кариерата.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.