Леброн Џејмс е расист!

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп ја продолжи личната војна со еден од најдобрите кошаркари на денешнината.

Во официјално обраќање, тој го нарече Леброн Џејмс расист, а повод за тоа е неодамнешниот твит на кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс кој побара жестока казна за полицаец кој уби 16-годишно момче во Охајо.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.