Лацио со ултиматум до Милинковиќ-Савиќ

Управата на Лацио постави ултиматум до својот играч Сергеј Милинковиќ – Савиќ. Оваа вест ја објавија италијанските медиуми. До ова дојде откако се зачестија шпекулациите дека српскиот репрезентативец ќе направи трансфер летово.

„Ла Република“ објави дека клубот го информирал играчот и неговиот агент дека тој ќе може да замине само ако некој клуб плати 120 милиони евра.
За репрезентативецот на Србија и член на Лацио интерес има од Реал Мадрид, ПСЖ, Јувентус и Милан.

Ланската сезона во дресот на Лацио Милинковиќ-Савиќ на 48 натпревари постигна 14 голови со 9 асистенции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лопетеги излезе на пресконференција да образложи што му се случи на овој анемичен Реал Мадрид

ВИДЕО: Атлетико им го зеде скалпот на „кралевите“ – не им дозволија „хет-трик“ во УЕФА Суперкупот

ВИДЕО: Реал беше блиску до нов трофеј, но Диего Коста се погрижи за нови 30 минути

ВИДЕО: Кралевите бесни – стартот на Диего Коста врз Рамос е за директен црвен картон

ФОТО: Реал има нерешено на полувреме – но нивни навивач на трибини го трола голманот на Ливерпул

ВИДЕО:Шок уште на почетокот – Атлетико уште во првите 60 секунди постигна гол против Реал

ВИДЕО: Барса пресилна за Бока на турнирот „Жоан Гампер“ – Малком стрелец, Меси имаше своја магија!

Во Талин ќе се крши копјето меѓу градските ривали и честа за Мадрид (состави)

Тренер во Јунајтед тврди дека имаат подобар напаѓач од Варди, но го пратиле на позајмица