Квалификацискиот меч против Грција и официјално нема да се игра во Скопје

Ракометниот меч во квалификациите за Европското првенство во ракомет 2020 година, кој нашата репрезентација треба да го игра против Грција, нема да се игра сигурно во Скопје.

Иако претходно постоеа шпекулации, а не беше ништо сигурно, сега тоа е и официјално. Мечот против Грција ќе го играме во Стру мица.

Квалификацискиот натпревар ќе се игра на 16 јуни во салата „Парк“ во Струмица.

Со евентуална победа против Грција, ќе го потврдиме првото место во групата и пласманот меѓу најдобрите во Европа.

Добро се сеќаваме дека Грција изненадувачки не победи во Кожани, па сега е вистинско време за слатка одмазда.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Селекторот Брестовац направи три измени за дуелот против Грција

(ВИДЕО) Сестрите се ХИТ: Промовирана во целост песната посветена за Вардар

(ФОТО) Момир Илиќ во Вардар !?

Писонеро: Во Вардар доаѓам со јасна цел!

Вардар и во новата сезона ќе биде дел од ЛШ – место бараат уште две наши екипи

Столе успешно опериран – Брестовац ќе го нема на располагање против Грција

Објавено како до карти за Македонија – Грција: Мора да бидете брзи

Се случува и тоа во спортот – Грција вечерва и направи огромна услуга на Македонија

(ФОТО) По Борозан, денес уште двајца екс вардарци позираа за новите клубови