Куртоа бара куќа во Мадрид, доаѓа неговиот соиграч од Челси

Колонијата на поранешни фудбалер на Челси во тимот на Реал би можела да се зголеми на крајот од сезоната, тврдат шпанските медиуми.

По Тибо Куртоа, се очекува и трансфер на неговиот соиграч од репрезентацијата Еден Азар кој конечно ќе го реализира својот сон да го облече белиот дрес. Тој го ангажирал токму Куртоа да му најде куќа во Мадрид каде ќе живее кога од јули ќе стане жител на овој град,

Азар е во Челси од 2012 година, со овој тим освои две титули во Лигата на шампионите, но никогаш не криеше дека најголема желба му е да игра во Реал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!

Докторот му најавил дека ќе умре, а тој почина следниот ден за време на натпревар

Потврдено: Барса подготви огромна сума на пари за ѕвездата на преодниот рок