Куманово повторно излегува на европска сцена!

Речиси половина лига досега изрази желба да се натпреварува во некое од меѓународните натпреварувања идната сезона.

По МЗТ Скопје, Работнички, ТФТ и Еуро Никел, за такво нешто размислува и поранешниот вицешампион Куманово чие амбициозно раководство планира да го однесе клубот на уште повисоко ниво и се двоуми меѓу две меѓународни натпреварувања.

Целиот текст прочитајте го ТУКА.