Куманово остана без еден од странците – потпиша во Шпанија!

Српскиот интернационалец повеќе не е член на Куманово откако денеска потпиша едногодишен договор со поранешниот освојувач на ФИБА Лигата на шампионите, Бургос.

Минатата сезона Бургос испадна во Втората лига на Шпанија, а Србинот, заедно со останатите кошаркари во тимот ќе се обиде да го врати во елитата.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.