Крстевски во друштво на Пеце, Врба, Антиќ, Војдан…

Во квалификациите за Европското првенство, капитен на националниот тим беше Војдан Стојановски, во претвалификациите таа функција ја извршуваше Бојан Трајковски, а бидејќи кошаркарот на Пелистер сега не е во конкуренција за настап, селекторот назначи нов лидер на теренот.

Престижната улога ја доби кошаркарот на МЗТ Скопје, Бојан Крстевски кој се нареди до легенди како Јорданчо Давитков, Петар Наумоски, Врбица Стефанов, Перо Антиќ, Војдан Стојановски итн. кои во своите кариери биле капитени на националниот тим.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.