Кристијано Роналдо доаѓа во Скопје!

Еден од најдобрите фудбалери на Јувентус, Кристијано Роналдо претстојното лето ќе го посети македонскиот град.

Информацијата ја објави првиот човек на Универзитетот ФОН, Сефер Цаноски кој на својот профил на ФБ напиша дека Португалецот ќе биде гостинна неговата високообразовна институција, но не објасни во кое својство.

Последен пат Роналдо беше во Скопје во 2017 година на Суперкупот на УЕФА кога како играч на Реал се сретна со Манчестер Јунајтед.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Најубавата македонска кошаркарка се разголи на плажа – го покажа и своето момче

(ФОТО) Перверзни папараци: Уловен секси задникот на убавата девојка на фудбалерот

(ФОТО) Најпровокативна фотка за денот на вљубените во изведба на фудбалерот на Јуве

Руни во нова авантура – го фатија жив со шанкерка на Флорида

(ВИДЕО) СКАНДАЛ во Сплит: Нападнати ватерполисти на Црвена Звезда – скокнале во море за да се спасат

(ВИДЕО) Лојалноста е мртва: Родри му се одмазди на Рајан Гигс преку реклама за обложувалница

Мајка му на Роналдо растури: Што барала со него в соба, да играат карти?

Мавровски Меморијал 56 пат по ред на падините на Бистра

Скандалот се шири, Карлеуша најавува тужби, а во меѓувреме се појавија и нови пораки