Кристијано Роналдо доаѓа во Скопје!

Еден од најдобрите фудбалери на Јувентус, Кристијано Роналдо претстојното лето ќе го посети македонскиот град.

Информацијата ја објави првиот човек на Универзитетот ФОН, Сефер Цаноски кој на својот профил на ФБ напиша дека Португалецот ќе биде гостинна неговата високообразовна институција, но не објасни во кое својство.

Последен пат Роналдо беше во Скопје во 2017 година на Суперкупот на УЕФА кога како играч на Реал се сретна со Манчестер Јунајтед.