Крева ли уште сега Фетел бело знаме: Подобро од ова не можеме

Ферари повторно остана без победа, а утеха од Големата награда на Унгарија им е второто место на Себастијан Фетел.

Германецот по трката истакна дека ова било се што можеле да направат, односно не можеле ништо повеќе.

„Зад нас е една тешка трка. Јасно е дека не бевме во добра позиција и покрај тоа што имавме добра брзина. Имав добар старт, бев трети и беше тешко да се одлучи кога е вистинско време да се влезе во бокс. Подоцна дојде до проблеми и излегов зад Ботас. Неговите гуми беа во се полоша ситуација и верував дека може да ги поминам. Второто место не беше она што го сакавме, но подобро од ова не можевме“ изјави Фетел.

Дали ова значи дека Фетел уште сега, на пола сезона крева бело знаме во борба за титулата

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Волф го поздрави најзаслужниот за „опструкциите“ кон Ферари!

Кими е цар – со два три збора ја објасни лудата ноќ на ФИА забавата

(ВИДЕО) Срамно однесување на Раиконен, „мртов“ пијан се појави да ја прими наградата

Тод: На работ на солзи сум, посакував ситуацијата да биде поинаква, но..

Хамилтон живее опасно: Една недела по новата шампионска титула, доживеал несреќа

Сабине Кем открива зошто Шумахер се држи во тајност: Сакам да му исполнам една желба!

Бријаторе: Формула 1 без Алонсо сега ќе биде како Реал без Роналдо!

Алонсо кажа збогум на Формула 1, еве како Хамилтон и Фетел се простија од некогашниот шампион

Шампионски крај на Хамилтон на денот на легендите