Крева ли уште сега Фетел бело знаме: Подобро од ова не можеме

Ферари повторно остана без победа, а утеха од Големата награда на Унгарија им е второто место на Себастијан Фетел.

Германецот по трката истакна дека ова било се што можеле да направат, односно не можеле ништо повеќе.

„Зад нас е една тешка трка. Јасно е дека не бевме во добра позиција и покрај тоа што имавме добра брзина. Имав добар старт, бев трети и беше тешко да се одлучи кога е вистинско време да се влезе во бокс. Подоцна дојде до проблеми и излегов зад Ботас. Неговите гуми беа во се полоша ситуација и верував дека може да ги поминам. Второто место не беше она што го сакавме, но подобро од ова не можевме“ изјави Фетел.

Дали ова значи дека Фетел уште сега, на пола сезона крева бело знаме во борба за титулата

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Моќен изглед: Ферари го претстави болидот за новата сезона!

„Протекоа“ големи вести за Шумахер: Со приватен хеликоптер пренесен во вилата на Мајорка

Хорнер му даде јасно предупредување на Фетел за новиот колега Леклер

(ФОТО) Во пресрет на новата сезона – Формула 1 го доби еден од најубавите болиди во историјата на спортот

Мик Шумахер сподели интересна анегдота со неговиот татко – разговор кој се уште го памети

Ферари му испрати интересна порака на Хамилтон за новата сезона

Нова заблуда или реално очекување – Фетел тврди дека Ферари сега ги има „состојките“ да го добие Мерцедес

Победите на Дакар 2019 заминаа кај Ал-Атијах, Прајс и Николаев

Ферари го победи Мерцедес надвор од патеките – Мик Шумахер дел од нивната возачка академија!