„Кралевите“ подготвуваат трансфер кој ќе одекне како „Атомска бомба“

Трансферот на Нејмар од Барселона во ПСЖ за 200 милиони евра многу наскоро може да стане само скромен, а причината за ова е која ако не друг – Реал Мадрид.

„Кралевите“ се подготвен да плати рекордна сума за напаѓачот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе, пренесуваат француските медиуми.

Реал Мадрид подготвува рекордна понуда за Килијан Мбапе од неверојатни 400 милиони евра. Флорентино Перез ќе се обиде со сите сили и без штедење да го доведе младиот Французин.

Мбапе несомнено има квалитет и способност да биде „новиот“ Кристијано Роналдо за составор од Мадрид. Како што е познато тој моментално има договор со „светците“ до 2022 година и е втор најплатен играч во тимот по Нејмар,