Крај на сагата, „Л’Екип“ пренесува: Активирана откупната клаузула на Гризман!

Сагата околу Антоан Гризман е завршена, пренесува еминентниот француски магазин.

Она за што се шпекулираше со месеци и недели наскоро ќе добие официјална потврда: Гризман ќе биде нов фудбалер на Барселона.

„Л’Екип“ пренесува дека Барселона денеска уплатила 120 милиони евра на сметката на Атлетико Мадрид колку што изнесува откупната клаузула за Гризман.

Францускиот офанзивец пред неколку месеци изјави дека на крајот од сезоната ќе го напушти Атлетико така што ќе биде активирана неговата клаузула.

Гризман одби да ги започне подготовките со „Јорганџиите“ претходниот викенд, а неколку дена потоа Барса одлучи и дефинитивно да ја активира клаузулата и во своите редови да доведе фантастично засилување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Атлетико и Тотенхем се договорија, Симеоне добива големо засилување

Интер со нова понуда за Лукаку, Јунајтед конечно би можел да прифати

Се е јасно: Кутињо со својот последен потег потврди дека си заминува од Барселона

ПСЖ си донесе ново засилување – од Борусија Дортмунд

Шкендија шокирана и елиминирана во 91 минута во Скопје: Номе Калју во следната фаза

Агентот на Бејл се огласи за можниот трансфер или позајмица

ВИДЕО: Игуаин и Роналдо на тренинзите, како желка и зајак

Мурињо се шегува со Конмебол: И Роналдо може пред Меси да ја освои Копа Америка

Има и такви фудбалери: Ја одби Барселона за да остане во Манчестер Јунајтед