Коцкестите со Лино ја впишаа првата победа на Мундијалот во Германија и Данска

Селекцијата на Хрватска вечерва оствари важна победа против селекцијата на Исланд со 31:27.

Натпреварот во првиот дел беше прилично изедначен, а по првите 30 минути со +2 Хрватска замина на предност (14:16).

Со умешна, но претпазлива игра, до крајот на мечот Хрватска успеа да ја впише првата победа на овој ракометен Мундијал и да впише бодови како и Македонија во првото коло.

Степанчиќ беше најефикасен на оваа средба во дресот на „коцкестите“ со 8 постигнати голови, на спротивната страна, најразигран беше Палмарсон со 7 голови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) ОФИЦИЈАЛНО: Вардар потпиша со македонскиот репрезентативец

Одредени шеширите за ЛШ, Вардар избегна судир со ПСЖ и Раул, Еурофарм е во четвртиот шешир

(ФОТО) Повредата е минато за Столе, капитенот на Вардар се враќа уште посилен

Карачиќ со последен поздрав до сите Вардарци: Засекогаш ќе бидете во моето срце!

По Скубе, уште еден борец на Вардар ја продолжи верноста со клубот

Карачиќ отворено: Вардар ми должи 21 плата – Самсоненко рече ќе не исплати и му веруваме

Карачиќ открива што им ветил Сергеј и притоа вели: Се уште немаме земено пари

Ништо од Вардар: Ракометарот кој беше желба на „црвено-црните“ заврши кај Кире Лазаров

Како Дисингер и Дибиров му направиле услуга на Вардар за случајот со Горпишин