Коцкестите со Лино ја впишаа првата победа на Мундијалот во Германија и Данска

Селекцијата на Хрватска вечерва оствари важна победа против селекцијата на Исланд со 31:27.

Натпреварот во првиот дел беше прилично изедначен, а по првите 30 минути со +2 Хрватска замина на предност (14:16).

Со умешна, но претпазлива игра, до крајот на мечот Хрватска успеа да ја впише првата победа на овој ракометен Мундијал и да впише бодови како и Македонија во првото коло.

Степанчиќ беше најефикасен на оваа средба во дресот на „коцкестите“ со 8 постигнати голови, на спротивната страна, најразигран беше Палмарсон со 7 голови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Франција извлече ас од ракавот – Карабатиќ од утре на теренот!

Душебајев: Добро знам која е Македонија – сите си мислат ќе биде лесно, ама нема да е така

ВИДЕО: Како беше пред две години против Шпанија: Еуфорија, цепелини… но немаше резултат на крај!

Голема вест од Македонија за Гоце Георгиевски во Германија

Горгиевски: Почетокот на СП е очекуван и според планот

Вечерва правдата на Македонија против Шпанија ќе ја дели Салах

Кире Лазаров: Кај секој поединец од нас треба да проработи инатот

Србија со деби триумф на Мундијалот – соседите мораа да прават пресврт против Кореја

ФОТО: Ивано Балиќ со една реченица предизвика еуфорија – Хрватите помислија дека прави кам-бек!