Костоски удри по своите, ТФТ е во плејоф

Екипата на ТФТ е последниот учесник во разигрувањето за титулата и првпат во својата кратка историја ќе игра во полуфиналето од домашниот плејоф.

Во клучниот натпревар и директен дуел, тимот од Тафталиџе го победи Гостивар и го освои четвртото место на табелата што е уште еден голем успех по трофејот во Купот на Македонија.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.