Кошаркарска бомба од Русија: Швед го напушта Химки и се сели во најголемиот ривал

Еден од најдобрите руски кошаркари во моментов Алексеј Швед наскоро треба да стане нов играч на ЦСКА, тврдат тамошните медиуми.

Рускиот репрезентативец е во Химки е од 2015 година, а причината за евентуалното заминување лежи во финансиските проблеми во кои се најде овој клуб.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.