Кошаркарот на Партизан со исповед: По поразот од Ц. Звезда ми дојде навивач со пиштол

Центарот на Партизан, интернационалецот од Австралија, Џек Лендејл во интервју за медиумите во својата татковина говореше за притисокот со кој се соочува во редовите на „црно-белите“.

„Да се игра за Партизан е лудо. Тоа е едно од интересните искуства кои сум ги имал, но понекогаш може да биде и многу застрашувачки“ изјави Лендејл и раскажа една случка:

„Кога загувивме од нашиот голем ривал Црвена Звезда, на паркингот пред салата изби тепачка. Не го измислувам ова, 95 посто сум сигурен дека ликот кој ми пријде и викаше на мене имаше во јакната пиштол додека ја држеше раката во џепот. За среќа имаше околу 150 полицајци во полна опрема кои се грижеа за нас“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков мајстор е Лука Дончиќ – има податок кој го става на рамниште со Леброн Џејмс!

Фантастична партија на Кузма, Милвоки ги запре Хјустон и Харден, ново брилијантно издание на Дончиќ

(ВИДЕО) Каков „ѕвер“ е Србинот: Постигна трипл-дабл и даде неверојатен кош за победа

ВИДЕО: Лејкерс победи кај Далас – Дончиќ покажа дека не е само тројкаш и дека знае да забие

(ВИДЕО) Екс тренерот на Карпош Соколи до своите играчи: Крвта ќе ви испијам, мртви сте утре, ги соблековте гаќите

(ВИДЕО) Кари го глумеше Харден, судиите останаа затекнати и збунети

Мега-засилување за вицешампионот: Самарџиски слета во Аеродром

ВИДЕО: Далас загуби – Лука Дончиќ направи „штета“ надвор од теренот

(ВИДЕО) Сите се вчудоневидени – Дали ова е најголемата грешка кој сте ја виделе !?