Конечно: Ракометарите на плажа на последниот меч до прва победа

Ракометната селекција на плажа на Македонија конечно и тоа во последниот меч славеше прва победа. Нашиот национален тим ја совлада Црна Гора со 2-0 во сетови.

Со денешната побеа „црвено-жолтите“ на ЕП завршија на 19. позиција.

Што се однесува до денешниот меч, првиот сет го добивме со 26-9, додека во вториот сет славеве со 28-22.

Најефикасни во нашиот тим со по 12 поени беа Кузмановски, Трајковски и Колоски, додека шест поени имаше Ивановски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Осумина денес парафираа нова верност кон „работниците“

Пановски го објави списокот за ЕХФ шампионатот во Италија

Металург се засили со нов Грузиец -Кбилашвили: Доаѓам во земја во која ракометот е спорт број еден

ВАРДАР ИМА СЕ: Титула, најдобри играчи и – АСИСТЕНЦИЈА НА СЕЗОНАТА!

Директорот на Вардар за новот засилување: Иако е млад, препознавме квалтет кој очекува да доби и потврда

Европскиот шампион со ново засилување: Вардар се засили со Словенец

Голема трагедија во Полска: Ракометарка од Русија се удави во езеро

Голот на Металург ќе го брани екс чуварот на Вардар

(ФОТО) Македонија е трета ракометна сила во Европа – на клупски план