Конечно: Ракометарите на плажа на последниот меч до прва победа

Ракометната селекција на плажа на Македонија конечно и тоа во последниот меч славеше прва победа. Нашиот национален тим ја совлада Црна Гора со 2-0 во сетови.

Со денешната побеа „црвено-жолтите“ на ЕП завршија на 19. позиција.

Што се однесува до денешниот меч, првиот сет го добивме со 26-9, додека во вториот сет славеве со 28-22.

Најефикасни во нашиот тим со по 12 поени беа Кузмановски, Трајковски и Колоски, додека шест поени имаше Ивановски.