Конечно проговори – се огласи сопругата на Михаел Шумахер: Неговата желба е…

Корина Шумахер, сопругата на славниот возач на Формула 1, Михаел Шумахер се обрати на јавноста во очи 50. роденден  на легендарниот спортис. Како што е добро познато, Германецот утре ќе го прослави својот јубилеен роденден.

Корина објави соопштение за јавноста во кое им се заблагодарува на сите за големата поддршка.

„Мило ни е  и од срце ви се заблагодаруваме што  ќе го прославите 50. роденден на Михаел со нас. Може да бидете сигурни дека е во добри раце и дека работиме се што е можно со цел да му помогнеме. Ве молам за разбирањ бидејќи  постапуваме по негова желба, па осетливите теми како здравјето ги оставаме во приватната сфера. Ви благодарам на пријателството и ви посакуваме многу среќа и здравје во 2019 година“ се наведува во соопштениет.

За потсетувањ, Шумахер пред 5 годиии доживеа стравична несреќа за време на скијање. Од тој момент за здравствената ситуација на седумкратниот светски шампион не се знае ништо. Медиумите со години претпоставуваат бидејќи семејството молчи за се. Неодамна се појава информација дека неговото лечење чини 55.000 евра месечно.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хакинен ја посочи најголемата грижа на Фетел – таа доаѓа од неговиот табор

ВИДЕО: Ферари уште на почетокот ја оплеска – уште на првата трка го избришаа подот со Леклер

Ботас побрз од Хамилтон во Мелбурн, Ферари под очекувањата на ГН за Австралија

Нова сезона, стари навики: Хамилтон на пол-позицијата во Австралија

Фетел повторно ги обвини во Мерцедес за „игра на умови“

Тажни вести од Ф1 утрово – почина човекот кој одбележа цела една ера во овој спорт

Tрадицијата продолжува – Фетел повторно со женско име го крсти својот болид

Предлог во Ф1: ФИА разгледува ново интересно правило за „бод повеќе“ на трките, но не за победникот

Топ вест за фановите на Шуми – се подобар е и се наоѓа во Мајорка!