Конечно проговори – се огласи сопругата на Михаел Шумахер: Неговата желба е…

Корина Шумахер, сопругата на славниот возач на Формула 1, Михаел Шумахер се обрати на јавноста во очи 50. роденден  на легендарниот спортис. Како што е добро познато, Германецот утре ќе го прослави својот јубилеен роденден.

Корина објави соопштение за јавноста во кое им се заблагодарува на сите за големата поддршка.

„Мило ни е  и од срце ви се заблагодаруваме што  ќе го прославите 50. роденден на Михаел со нас. Може да бидете сигурни дека е во добри раце и дека работиме се што е можно со цел да му помогнеме. Ве молам за разбирањ бидејќи  постапуваме по негова желба, па осетливите теми како здравјето ги оставаме во приватната сфера. Ви благодарам на пријателството и ви посакуваме многу среќа и здравје во 2019 година“ се наведува во соопштениет.

За потсетувањ, Шумахер пред 5 годиии доживеа стравична несреќа за време на скијање. Од тој момент за здравствената ситуација на седумкратниот светски шампион не се знае ништо. Медиумите со години претпоставуваат бидејќи семејството молчи за се. Неодамна се појава информација дека неговото лечење чини 55.000 евра месечно.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Ферари „луди и збунети“ – имаме проблем, а уште не ни е детектиран!

Освоен е „Пол Ришар“ – Хамилтон гази кон нова титула – конкуренцијата далеку зад него

Иџе имаше подуим: но ТЦР му даде 25 секунди казна – тој во знак на револт се паркира во бокс

Му ја украдоа победата на Иџе, па жестоко удри по Италијанците

Нова пол-позиција за Хамилтон, Фетел седми

ЛИНК за следење на трката на Иџе

Алонсо најави можен камбек во Ф1: Ако се случи ова, еве ме назад!

Од Ферари открија дека се далеку од Мерцедес, но и колку им треба за да ги стигнат

Маранело момците не се помируваат со одземената победа – испратено ново барање до ФИА