„Комити“ се огласија по големата победа на Вардар: Нека пука, нека се тресе, нека грми од сите страни

Најверните навивачи на Вардар, популарните „Комити“ по големата победа на ракометниот клуб над Рајн Некар во Германија се огласија на својот профил на „Фејсбук“.

Поддржувачите на „црвено-црните“ се израдуваа на успехот, па повторно искористија прилика да повикат на што поголема масовност за следниот домашен меч, против Веспрем.

„Победаааааа !!!
Рајн Некар – РК Вардар 27:30 !!! Може ли да има подобра покана на 16.02 да го накрцаме до даска Јане Сандански и да предизвикаме една голема ерупција на подзаспаниот вулкан? Нека се разбуди духот од Кале, нека пука, нека се тресе, нека грми од сите страни !!!“

Победаааааа !!!Рајн Некар – РК Вардар 27:30 !!!Може ли да има подобра покана на 16.02 да го накрцаме до даска Јане…

Gepostet von Komiti Skopje am Mittwoch, 6. Februar 2019

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕХФ: Еурофарм немоќен во Битола против Татабања

Парондо: Промашивме многу, Веспрем имаше повеќе свежина кога најмногу требаше

Одлично прво и катастрофално второ полувреме: Вардар загуби од Веспрем среде Скопје!

(ФОТО) „Комити“ со закана – Глави ќе летаат!

Следете го дерби мечот ВАРДАР – Веспрем овде

Мукаетов за приоритетот со кој ќе се избира новиот селектор на репрезентацијата

ЕХФ го „делна“ и Кјелце за инцидентот со Вардар минатиот октомври

Стоилов и Парондо очекуваат тежок меч со Веспрем

Ќе грми во „Јане Сандански“ в сабота – Вардар со убава вест за фановите