„Комити“ се огласија по големата победа на Вардар: Нека пука, нека се тресе, нека грми од сите страни

Најверните навивачи на Вардар, популарните „Комити“ по големата победа на ракометниот клуб над Рајн Некар во Германија се огласија на својот профил на „Фејсбук“.

Поддржувачите на „црвено-црните“ се израдуваа на успехот, па повторно искористија прилика да повикат на што поголема масовност за следниот домашен меч, против Веспрем.

„Победаааааа !!!
Рајн Некар – РК Вардар 27:30 !!! Може ли да има подобра покана на 16.02 да го накрцаме до даска Јане Сандански и да предизвикаме една голема ерупција на подзаспаниот вулкан? Нека се разбуди духот од Кале, нека пука, нека се тресе, нека грми од сите страни !!!“

Победаааааа !!!Рајн Некар – РК Вардар 27:30 !!!Може ли да има подобра покана на 16.02 да го накрцаме до даска Јане…

Gepostet von Komiti Skopje am Mittwoch, 6. Februar 2019

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Комитата Вујо поднесе оставка: Како да работам во клуб, каде играчите немаат пари за сок?

ВИДЕО: Нема пари што можат ова да го платат – врската на Милосављев со публиката во Јане

Дибиров мајсторот објасни како се одјавуваат „МАНГУПИТЕ!“

Парондо: Им симнувам капа на моите ракометари

Карачиќ: Не бев ни свесен што се случува

(ВИДЕО) Емоциите за кои долго ќе се раскажува: Десет минути по мечот, никој не си оди!

ВИДЕО: Моментот кога цел ЈАНЕ САНДАНСКИ експлодира по ударот од 10 метри на Кристопанс

На 60 минути од Келн – Вардар патува во Сегедин со големи +8

ВИДЕО: Кога пеколот во „Јане Сандански“ ќе го вклучи топот на Кристопанс