Колинда „пикираше“ големо засилување за Хрватска за вечерашното полуфинале

Вчера беше потврдено дека претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, нема да биде присутна на вечерашното полуфинале на својата репрезентација поради самитот на Нато во Брисел.

Но очигледно Колинда дури и од Брисел мисли на „коцкестите“ кои вечерва можат да испишат историја и да го остварат толку посакуваното финале.

Претседателката на Хрватска им подари дрес на претседателот на Америка, Доналд Трамп и на премиерката на Британија, Тереза Меј.

На социјалните мрежи фановите на Хрватска ја слават згодната претседателка, пред се поради тоа што шири позитивен навивачки дух и им подарува дресови од нивната репрезентација на најмоќните луѓе во светот.

Дури неколку навивачи на „коцкестите“ се пошегуваа на Твитер, дека Колинда донела голем трансфер за Хрватска пред вечерашната средба со Англија, мислејки на подарениот дрес на Доналд Трамп.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ФИФА одлучи: Тренер на годината е Французин!

ВИДЕО: Наградата „Пушкаш“ – гол на сезоната замина кај Салах

„Кралевите“ за наследникот на Модриќ ќе плаќаат 80 милиони евра

(ВИДЕО) Спалети добива меч суспензија поради реакцијата во Џенова

(ВИДЕО) Без милост: Играчите на Вест Хем поставија слики низ соблекувалната и го „тролаа“ Јармоленко

Поранешниот играч на „Кралевите“ убеден: Ќе видите, Реал ќе доведе голема ѕвезда!

Ањели потврди: Сакаме ново европско натпреварување и реформа на Лигата на Европа

Изненадување од „Камп Ноу“: Ракитиќ и Суарез си заминуваат, Барса тргна по две големи ѕвезди

„Франс Фудбал“ воведува новини: Ќе се избира најдобар млад играч, а во жирито се Меси, Роналдо, Платини…