Кој друг ако не Ибра: Од автобус му испрати порака на „губитникот“ Чалханоглу

Златан Ибрахимовиќ не можеше да одолее да му направи „прозивка“ на поранешниот соиграч од Милан, Хакан Чалханоглу.

Милан пред неколку дена ја обезбеди титулата во Серија А по цели 11 години, а славјето трае веќе со денови.

При славењето на титулата, качени на автобусот, играчите на Милан испраќаа разни пораки преку озвучувањето до навивачите, а Ибра во свој стил го пецна Чалханоглу и ги повика навивачите да му испратат порака.

Добар дел од пораките беа во непримерен коментар од типот на „гом** и „срањ*“.