„Кога ќе бидам стар и дебел, ќе им раскажувам на децата дека сум играл добра кошарка“

Изјавата на Никола Јокиќ откако го прими признанието за МВП на сезоната во НБА беше типично во негов стил, лежерна и со доза на хумор.

Тој оствари голем успех бидејќи две години по ред е најдобар во најсилната светска кошаркарска лига и со тоа им се придружи на легенди како Мајкл Џордан, Меџик Џонсон, Леброн Џејмс, Карим Абдул Џабар, Бил Расел, Лери Бирд итн.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.