Клоп со дилеми во одбраната за стартните 11 против Вест Хем

Менаџерот на Ливерпул Јирген Клоп е во дилема околку две позиции за стартниот состав за неделниот дуел со Вест Хем што се игра на Енфилд. Клоп се соочува со неколку повредени играчи, а и неколку кои подоцна се приклучија на тимот поради Светското првенство.

Сигурно во комбинација за неделниот дуел нема да бидат Дејан Ловрен и Рагнар Клаван, додека неизвесен е настапот на Фабињо, Џордан Хендерсон, Трент Александер-Арнолд, Џо Гомез и Жоел Матип.

Загрижувачки е тоа што во одбраната нема здрав и максимално подготвен дефанзивец кој ќе игра во тандем со Вирџил Ван Дајк. Гомез и Матип се повредени, но имале лесен тренинг во четвртокот.

Неизвесно е дали новото засилување Бразилецот Фабињо ќе биде здрав, особено што не се чувстувал добро.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лопетеги излезе на пресконференција да образложи што му се случи на овој анемичен Реал Мадрид

ВИДЕО: Атлетико им го зеде скалпот на „кралевите“ – не им дозволија „хет-трик“ во УЕФА Суперкупот

ВИДЕО: Реал беше блиску до нов трофеј, но Диего Коста се погрижи за нови 30 минути

ВИДЕО: Кралевите бесни – стартот на Диего Коста врз Рамос е за директен црвен картон

ФОТО: Реал има нерешено на полувреме – но нивни навивач на трибини го трола голманот на Ливерпул

ВИДЕО:Шок уште на почетокот – Атлетико уште во првите 60 секунди постигна гол против Реал

ВИДЕО: Барса пресилна за Бока на турнирот „Жоан Гампер“ – Малком стрелец, Меси имаше своја магија!

Во Талин ќе се крши копјето меѓу градските ривали и честа за Мадрид (состави)

Тренер во Јунајтед тврди дека имаат подобар напаѓач од Варди, но го пратиле на позајмица