Клоп ќе го создаде најмоќниот Ливерпул во историјата – тргна по ѕвездата на Барса од 150 милиони евра

Шпанскиот Дон Балон објави дека Барселона летово најверојатно ќе остане без еден од своите најголеми таленти.

Станува збор за Усман Дембеле кој ќе ја продолжи кариерата во Ливерпул за 150 милиони евра. Наводно, Јирген Клоп веќе дал нагол за негов трансфер и тој би можел да се реализира веќе во јули кога ќе почнат преговорите за новата сезона.

Неизвесно е само каде би играл Дембеле со оглед на тоа што Салах, Фирмино и Мане се неприкосновени во напаѓачката линија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Французинот пресече: Пол погба донесе конечна одлука!

Дали ќе биде тренер на Јувентус? Па Челси го нема уште ослободено од договорот

На свадбата на Рамос денеска, освен Роналдо, не беше присутно уште едно големо име

Гулит за проблемот на Милан последните неколку сезони

Имаше одлична сезона во Арсенал – но сака да си замине поради својата девојка

Откриено колку цигари на ден пуши Сари

(ВИДЕО) Ѕвездата на Јувентус се снимаше со гола жена во кревет !?

Почина човекот кој за малку не го однесе Вардар во ЛШ

Европски шампион и светски вицешампион ќе го засили Милан