Кирјос: На многу тенисери им се допадна тоа што го реков за Надал и Ѓоковиќ

Австралискиот тенисер Ник Кирјос, истакна дека и понатаму има исто мислење за Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал и нема зошто да го менува.

Тој истакна дека на него не влијаат негативните критики кои следуваа на негова сметка откако реши тој да ги нападне јавно Ѓоковиќ и Надал.

Некои играчи беа задоволни од она што го реков за Ѓоковиќ и Надал, дури им се допадна тоа. Јас само бев искрен, ако не им се допадна, тоа не е мој проблем“, порача Кирјос.

Да потсетиме, тој неодамна констатираше дека не му се допаѓа начинот на кој српскиот тенисер ги прославува победите, додека за Надал рече дека не знае да ги поднесува поразите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ФОТО: Серена е вистинска „сирена“ надвор од терените!

(ФОТО) Дали предноста на Ѓоковиќ е тоа што десната рака му е подолга од левата!?

Ноле откри каде одмара по Вимблдон – Охрид ќе почека барем уште некое време

Сега се е јасно: Постои оправдана причина зошто публиката не го сака Ѓоковиќ

Постои „оправдана“ причина зошто публиката не го сака Ѓоковиќ

Убедливо прв: Познато колку заработил Ѓоковиќ , но и неговите браќа од тенисот

Тони Надал околу тоа за кој навиваше Рафа во финалето на Вимблдон

(ФОТО) Цензура на најако: За медиумите во Албанија не постои Ѓоковиќ

Ноле по новата титула на Вимблдон ги израдува фановите во Македонија