Кирил Николовски го напушти Кожув

Македонскиот репрезентативец Кирил Николовски си замина од Гевгелија и кариерата ќе ја продолжи во друга екипа.

Искусниот крилен центар беше член на Кожув од почетокот на оваа сезона и настапуваше во одлична форма.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.