Кирил Николовски прва желба на Кожув, се враќа и Караџовски?

По исклучително неуспешната сезона во која во последен момент избори опстанок во Првата лига, Кожув планира враќање на старите патеки, од времето кога гевгелискиот клуб беше финалист во првенството и Купот на Македонија.

Полека се комплетира списокот на можни засилувања во текот на летото, а кош.мк неофицијално дознава дека прва желба на управата на клубот е досегашниот капитен на Работнички и репрезентативец на Македонија.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.