Ќе има „македонска“ пресметка: Кочов против ТФТ во Лигата на шампионите!

Ждрепката за Лигата на шампионите на ФИБА што се одржува во Женева донесе „македонска“ пресметка во четвртфиналето од квалификациите.

Единствениот претставник од Македонија, за противник го доби Кемниц во чиј стручен штаб е поранешниот тренер на МЗТ Скопје, Ѓорѓи Кочов.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.