Кари незадоволен од себе: Ми треба уште еден трофеј

Иако има четири титули во НБА лигата и еден куп индивидуални признанија, суперѕвездата на Голден Стејт, Стеф Кари не е задоволен од себе бидејќи смета дека му треба уште еден трофеј да ја комплетира колекцијата.

Селектор на американската репрезентација е неговиот тренер од Вориорс, Стив Кер кој неодамна го замени Грег Попович.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.