Карачиќ отворено: Вардар ми должи 21 плата – Самсоненко рече ќе не исплати и му веруваме

Хрватскиот репрезентативец и доскорашен член на Вардар, Игор Карачиќ, објаснува преку интервју за медиумите колку всушност останал краток кога се во прашање месечните примања.

Тој пред една недлела беше промовиран како нов ракометар на Кјелце, но во разговор со руски медиум, ги објасни детално работите.

Вардар и Македонија се мој втор дома. Македонците се кул луѓе, можеби таму ќе се вратам откако ќе ми истече договорот со Кјелце. Би било одлично ако ја завршам кариерата во Скопје“.

Запрашан колку останаа кратки со платите, Карачиќ немаше проблем да открие:

Чекаме, ни беше ветено дека се ќе добиеме до 1 септември, а му веруваме на Самсоненко. 21 месец немавме земено плата. Тешко беше на почетокот но сепак освоивме ЛШ. Вардар ни соопшти дека кој сака може да замине, но ние останавме и се качивме на ЛШ тронот“, порача Карачиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Осумина денес парафираа нова верност кон „работниците“

Пановски го објави списокот за ЕХФ шампионатот во Италија

Металург се засили со нов Грузиец -Кбилашвили: Доаѓам во земја во која ракометот е спорт број еден

ВАРДАР ИМА СЕ: Титула, најдобри играчи и – АСИСТЕНЦИЈА НА СЕЗОНАТА!

Директорот на Вардар за новот засилување: Иако е млад, препознавме квалтет кој очекува да доби и потврда

Европскиот шампион со ново засилување: Вардар се засили со Словенец

Голема трагедија во Полска: Ракометарка од Русија се удави во езеро

Конечно: Ракометарите на плажа на последниот меч до прва победа

Голот на Металург ќе го брани екс чуварот на Вардар