Карачиќ открива што им ветил Сергеј и притоа вели: Се уште немаме земено пари

Игор Карачиќ го напушти Вардар и следната сезона ќе настапува во Кјелце, но Хрватот не може без Македонија па во изминатите денови беше повторно во Скопје.

Тој говореше отворено за „Брз центар“ и откри со што се соочувале.

„Се уште чекаме на парите. Ни ветија дека ќе биде исплатено до 1. септември, и верувам во Сергеј Самсоненко. Проблемите ни беа навистина големи. 21 месец не земавме плата. Беше тешко, а се почна на почетокот од минатата сезона“, изјави Карачиќ.

Сепак по освојувањето на европската титулата стигнаа ветувања и награди од многу страни, па во касата на „црвено-црните“ ќе се влее прилично добра сума на финансии со која се очекува да се надминат проблемите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одредени групите за новата СЕХА сезона – познати ривалите во група за Вардар и Еурофарм

Екс репрезентативецот најново засилување на Металург

Мојсоски не мрда од Бутел

Осумина денес парафираа нова верност кон „работниците“

Пановски го објави списокот за ЕХФ шампионатот во Италија

Металург се засили со нов Грузиец -Кбилашвили: Доаѓам во земја во која ракометот е спорт број еден

ВАРДАР ИМА СЕ: Титула, најдобри играчи и – АСИСТЕНЦИЈА НА СЕЗОНАТА!

Директорот на Вардар за новот засилување: Иако е млад, препознавме квалтет кој очекува да доби и потврда

Европскиот шампион со ново засилување: Вардар се засили со Словенец