Камп Ноу ја слави умешноста на Феликс: Барселона води против Антверпен

На отварањето на новата сезона од ЛШ, новото засилување во Барселона отвара со гол.

По 10 минути игра на „Камп ноу“, Жоао Феликс го отвара резултатот против екипата на Антверпен од Белгија.

При едно умешно комбинирање на фудбалерите на Барселона, Феликс реши да се испроба со шут кон противничкиот гол од петнаесетина метри и успеа да ја смести топката зад грбот на гостинскиот голман.