Каква игра на судбина: Бутулија пред две години го спасил својот убиец од сигурна смрт

Српскиот ракомет остана без вреден работник, почитуван колега и голем пријател, стои во соопштението на Ракометниот сојуз на Србија (РСС) по веста за убиството на Мирко Бутулија (43), потпретседател на Управниот одбор на РСС и долгогодишен функционер на Црвена звезда.

Претседателот на ракометниот клуб Црвена Звезда и првиот човек на Автомото сојузот на Србија, Мирко Бутулија е убиен од страна на соработник, на кого пред две години Бутулија му го спасил животот.

Како што се вели, бизнисмен кој побарал да остане анонимен, во изјава за српски „Блиц“ откри дека пред две години, Бутулија му го спасил животот на човекот кој денес го уби.

„Бевме на ручек на сплав, a Ѓурџев стоеше на една даска која одненадеж се скрши и тој падна во водата. Не знаеше да плива и почна да бара помош. Бутулија скокна во водата без размислување и го спаси“, вели изворот на „Блиц“.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Доминацијата на Маркез продолжува – победи во Ле Ман и имаше комичен танц!

ФОТО: Трагедија за Макс Бјаџи – го загуби својот татко и ја објави последната фотографија

(ВИДЕО) Страшни слики од САД: Фернандо Алонсо со полна брзина се заби во ѕид

ВИДЕО: Болно до срж – момче кое полека умира, доби неочекуван подарок од Хамилтон

(ФОТО) Иџе го покажа новиот дизајн на своите автомобили – помоќни од било кога

(ВИДЕО) Уште сега предизвикува морници: Излегоа првите снимки од документарецот за Шумахер

Ферари е далеку од Мерцедес – Ботас прв, Хамилтон втор во Каталонија

ВИДЕО: Мекларен направи неверојатен превид – го прекрстија својот возач

Премиера на првиот BMW X7, новиот BMW 7 и сосема новиот BMW 8 Coupe