Каква идеја, каков момент – навивач на „топчиите“ направи забавна најава на аеродром: Арсенал води 1:0!

Неверојатн исцени видовме од еден аеродромски пункт, кој служи за вработените во аеродромот, за било какво чекирање или пријавување на проблеми.

Жената која очигледно беше на смена, ја немаше на своето работно место, а откако Арсенал поведе на натпреварот, еден навивач на „топчиите“, ја искористи разгласната линија на аеродромот, па со песна наздрави за Арсенал.

Тоа веднаш беше приметено и спречено, но на крајот, навивачот на Арсенал доби овации од присутните за духовитиот гест.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Тоти не игра фудбал – но продава магични потези на мали терени

(ВИДЕО) Кога е најтешко, ова е најмалку што може да се направи: Вардаре, не те оставаме!

ФОТО: Кога газда Френк Лампард части, тоа се претвара во жестоко славје

(ФОТО) Победата на Лацио ја прослави соблекувајки се гола

ТЕСТ: VW T-Roc 1.6 TDI 115- Уште една успешна приказна на Volkswagen

Младинките на ЖОК „Јанта Волеј“ направија голем успех

ВИДЕО: Македонија има боречка сила: Волкановски како и Конор МекГрегор го доби Хосе Алдо

Шокантна вест од Лондон: Му откажа срцето среде борба

(ВИДЕО) Социјалните мрежи пак „горат“ – Вон повторно се соблече