Како ѕвездите на Јунајтед можат да го погледнат Роналдо во очи? Неверојатната сцена се случила во тешкиот пораз

Манчестер Јунајтед има уште една катастрофална сезона зад себе.

„Црвените ѓаволи“ останаа без пласман во Лигата на шампионите. Освоено е само шестото место, а една од најголемите шамари го доживеаја на крајот од сезоната кога беа декласирани од Брајтон со 4:0.

Кристијано Роналдо не можеше сам оваа сезона. Неговите 18 гола во првенството не ги следеа неговите соиграчи, а самиот Португалец очигледно е многу разочаран од сето она што се случува во тимот.

Manchester Evening News носи навистина неверојатни информации за тоа што се случи на стадионот Амекс по поразот на Јунајтед од Брајтон.

Главната улога ја имаше Кристијано Роналдо, кој 20 минути остана сам во соблекувалната, додека остатокот од тимот веднаш по поразот си замина дома.

“Неговите соиграчи веднаш заминаа дома. Роналдо седеше сам во соблекувалната околу 20 минути. Го напушти стадионот, но потоа се врати. Седеше сам, по што стана и го напушти стадионот”, пишува MEN.