Како Ванеса Брајант дознала за несреќата во која загинаа Коби и Џана…

Помина 21 месец од трагичната хеликоптерска несреќа во која животот го загуби еден од најдобрите кошаркари на сите времиња Коби Брајант и неговата ќерка Џана, а сеќавањата на тој ден кај сите се уште се свежи.

Сопругата на Коби, Ванеса откри како разбрала за она што се случи тоа утро, на 26 јануари 2020 година.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.