Како ќе изгледа Реал во новата сезона – 4-3-3 или 4-2-3-1?

Доаѓањето на Еден Азар е еден од финалните потези на Реал Мадрид во летниот преоден рок иако се очекува јаготката на шлагот, односно трансфер на Пол Погба или Килијан Мбапе.

Поверојатно е да дојде Погба, па дел од шпанските медиуми веќе почнаа да прогнозираат како ќе изгледа Реал во новата сезона. Единствениот заклучок е – СТРАШНО!