Кадетите ја срушија Црна Гора, Македонија почна со победа

Кадетската репрезентација на Македонија со победа го почна Европското првенство што денеска почна во Скопје.

Во првото коло, нашите млади кошаркари ја совладаа Црна Гора со 69-62 во исклучително драматичен меч кој беше решен во последните 30 секунди.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.