Каде е Кирјос – таму се непријатностите – Австралискиот тенисер во нова „непопуларна епизода“

Ник Кирјос во минатото предизвикуваше низа на скандали, како на терен, така и надвор од него.

Проблематичниот и контроверзен австралиски тенисер, по победата во Мајами над Лајовиќ, имаше свој моментум и вербална расправија со навивач на трибини.

Навивачот од трибини наводно го нарекол Кирјос „Dick“, на што Австралиецот веднаш реагирал.

Тој ми рече ти си како ку*, јас му реков ок. Не го сфатив контекстот на кажаното, па вие седите таму, плаќате добри пари да ме гледате во недела навечер, така да нема што друго да правите освен да ми префрлите нешто. Му реков дали има нешто друго да каже, а тој во негов стил ми одговори „дојди да ти кажам““,

„Во себе си реков не, бидејки имав натпревар за играње. Идиоти по трибини има насекаде, па така и овде“, порача Кирјос.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ФОТО: Серена е вистинска „сирена“ надвор од терените!

(ФОТО) Дали предноста на Ѓоковиќ е тоа што десната рака му е подолга од левата!?

Ноле откри каде одмара по Вимблдон – Охрид ќе почека барем уште некое време

Сега се е јасно: Постои оправдана причина зошто публиката не го сака Ѓоковиќ

Постои „оправдана“ причина зошто публиката не го сака Ѓоковиќ

Убедливо прв: Познато колку заработил Ѓоковиќ , но и неговите браќа од тенисот

Тони Надал околу тоа за кој навиваше Рафа во финалето на Вимблдон

(ФОТО) Цензура на најако: За медиумите во Албанија не постои Ѓоковиќ

Ноле по новата титула на Вимблдон ги израдува фановите во Македонија