Јувентус како минатото лето: Повторно ќе купува ѕвезда на „кралевите“

Италијанскиот првак Јувентус е доста активен на полето на трансфер пазаро, но нема намера овде да запре. Напротив, се очекува допрва да стигнат ѕвезди.

Откако „старата дама“ бесплатно ги обезбеди Адриен Рабио од ПСЖ и Арон Рамзи од Арсенал, а е пред потпис и на Де Лихт од Ајакс, се очекува да тргне по нова трансфер цел.

Како што пренесува „Мундо Депортиво“ , Јувентус се откажал од враќање на Пол Погба и му го препушта на Реал Мадрид, а тие ќе се насочат кон купување на шпанскиот репрезентативец Иско

Од Торино се надеваат дека Реал Мадрид доколку го купи Погба од Манчестер јунајтед, Иско ќе го загуби местото во првиот тим. Токму на таа карта ќе игра Јувентус, покрај 80 милиони евра кои планира да ги понуди како обесштетување, тие на шпанскиот репрезентативец му нудат загарантирано место во првиот тим за следната сезона.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УЕФА го „удри“ Фенербахче – дали може овој момент да го стопира трансферот на Елмас во Наполи?

Последно инфо – што рече Лукаку за трансфер сагата со Интер

ВИДЕО: Само што почна финалето од Купот на нации во Африка – и гол!

Сите мислеа дека моментот со Роналдо бил клучен – но Де Лихт ја откри причината за трансферот во Јуве

Блесна на Копа Америка, а сега на интересен начин откри каде ќе ја продолжи кариерата

Веќе нема дилеми: По ова е јасно дека Икарди е блиску до Јувентус

Барселона го врати Валдес

И повеќе од заслужено: Мадрид му изрече казна од 250.000 евра на Рамос!

Управата на Барселона даде зелено светло: Ракитиќ и Кутињо на продажба