Јуве пак ќе удри по Интер – на удар ѕвездата на „нераѕурите“

Италијанскиот шампион Јувентус постави доста амбициозна цел во летниот преоден рок да го донесе дефанзивецот на Интер.

Станува збор за Милан Шкринијар со што ќе почне подмладувањето на последната линија пред голот на Јувентус. Во моментов тројката пред Шчесни ја сочинуваат ветераните Бонучи, Кјелини и Барѕаљи, но и покрај тоа Јуве ретко прима голови. Шкринијар со 24 години ќе биде залог за иднината.

Неговиот договор со Интер е со важност до 2022 година, а Јувентус може да го откупи за 60 милиони евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Јоаким Лев повторно во елемент со своите потези, овојпат „настрада“ Сане

Икарди се пожалил: Одземањето на капитенската лента е бескорисно понижување

Мајката на Сала е неутешна: Бараме правда, како можеше такво нешто да се случи?

Погба и Реал Мадрид, опцијата е повторно отворена, Бејл би можел да биде клучниот човек

Зидан ја одреди трансфер метата, но веќе на стартот наиде на проблем

Барса им наплаќа 102 фунти на навивачите на Јунајтед за влезница, „Ѓаволите“ жестоко возвратија

Сонува да заигра за Реал, а тврди дека Барса е најдобра во светот

Зарем некој се сомневаше: Меси ја откачи Аргентина за Барса!

Помирување во Интер – Икарди се враќа во екипата