Јуниорките сефтосаа со „Северна“ и висок пораз во Скопје од Романија

Женската јуниорска кошаркарска репрезентација вечерва беше високо поразена во Скопје на ЕП во Б дивизијата од селекцијата на Романија со резултат 44:59.

Романија евидентно беше поквалитетна и резултатот сведочи за поразот, веќе на полувремето Романија имаше предност од 27:35.

Во вториот дел не се промени ништо подрастично, напротив, Романија ја зголеми предноста до убедлива победа.

Ова беше прв официјален натпревар на кој една наша репрезентација настапи со натпис North Macedonia на дресовите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МЗТ Скопје нема да менува: Кочов потврден

Мундобаскетот посиромашен за уште една ѕвезда: Австралија без главниот играч

Сведоштво од прва на човекот кој бил во другиот автомобил при сударот со Кузмиќ

(ВИДЕО) Борба со времето: Кузмиќ со хеликоптер итно пренесен во Белград

Фото: Кошаркарот на Црвена Звезда во кома по страшната несреќа – автомобилот уништен

Залудно го префрлаа во Црвена Звезда – Теодосиќ си најде нов клуб

Спектакл на Западот: Блокбастер меѓу Оклахома и Хјустон

Кошаркар од соседството, потпиша за Голден Стејт

Уште еден „првоборец“ го напушти Голден Стејт