Јуниорките не постигнаа кош од игра цела прва четвртина

Женската јуниорска репрезентација на Македонија доживеа уште еден убедлив пораз на Европското првенство Б-дивизија во Софија.

Во мечот со Хрватска, нашите млади кошаркарки загубија со 43-96 и го освоија последното место во групата, па ќе се борат за пласман од деветтата до 18. позиција.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.