Јунајтед го разочара Интер, ништо од бизнисот!?

Ромелу Лукаку најверојатно нема да ја продолжи кариерата во тимот на Интер откако нераѕурите и Манчестер Јунајтед не успеаја да го договорат трансферот.

Интер достави понуда која гласи: едногодишна позајмица од 10 милиони евра плус две рати од по 30 милиони евра во следните две години. Од Јунајтед не сакаат да слушнат за тоа, бараат 85 милиони евра во готово и ништо помалку.

Интер во моментов не е во можност да плати толку, главен проблем е Мауро Икарди кого клубот не може да го продаде и не располага со толкав буџет. Како што сега стојат работите, Лукаку и во новата сезона ќе биде член на Јунајтед.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Интер со нова понуда за Лукаку, Јунајтед конечно би можел да прифати

Се е јасно: Кутињо со својот последен потег потврди дека си заминува од Барселона

ПСЖ си донесе ново засилување – од Борусија Дортмунд

Шкендија шокирана и елиминирана во 91 минута во Скопје: Номе Калју во следната фаза

Агентот на Бејл се огласи за можниот трансфер или позајмица

ВИДЕО: Игуаин и Роналдо на тренинзите, како желка и зајак

Мурињо се шегува со Конмебол: И Роналдо може пред Меси да ја освои Копа Америка

Има и такви фудбалери: Ја одби Барселона за да остане во Манчестер Јунајтед

Екс фудбалерот на Арсенал: Не знаев што правам при трансферот во Барселона