Јунајтед го разочара Интер, ништо од бизнисот!?

Ромелу Лукаку најверојатно нема да ја продолжи кариерата во тимот на Интер откако нераѕурите и Манчестер Јунајтед не успеаја да го договорат трансферот.

Интер достави понуда која гласи: едногодишна позајмица од 10 милиони евра плус две рати од по 30 милиони евра во следните две години. Од Јунајтед не сакаат да слушнат за тоа, бараат 85 милиони евра во готово и ништо помалку.

Интер во моментов не е во можност да плати толку, главен проблем е Мауро Икарди кого клубот не може да го продаде и не располага со толкав буџет. Како што сега стојат работите, Лукаку и во новата сезона ќе биде член на Јунајтед.