Јунајтед го посакува Шкриниар, а има „ас во ракавот“ за да се договори со Интер?

Според Газета дело Спорт, еден од највлијателните и високо тиражен весник во Италија, постои можност за договор помеѓу Интер и Манчестер Јунајтед за двајцата дефанзивци.

На Манчестер Јунајтед не му е до толку потребен Матео Дармијан, за кого Интер веќе извесен период има симпатии, додека на Јунајтед му е потребно освежување на централната дефанзивна линија, нешто како Милан Шкриниар.

Дармијан е пред истек на неговиот договор ова лето, па ништо чудно да се случи Јунајтед уште во јануари да се обиде да го искористи Дармијан за некоја трансфер ситуација, со доплата, па во своите редови да го донесе Шкриниар.

Дармијан неколкупати потенцираше дека сака да игра за Јунајтед, но и дека не би имал ништо против да заигра повторно во Серија А, претходно тој настапуваше во Торино.

Шкриниар се проценува на некоја вредност од 60 милиони евра, сума која за Јунајтед во потрагата по квалитетно засилување нема да претставува проблем.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Врањеш за првпат се огласи по скандалот со Карлеуша: Гестикулираше пукање

Азар не се откажува – одби две понуди од Челси за да оди во Реал

Бомба во најава: Алиоски ќе остане без тренер!?

„Каталонците“ извисија: Де Јонг го прекрши договорот со Барса и се сели во ПСЖ

Најголемиот норвешки талент доаѓа во Јунајтед, на инсистирање на Солскјер

Бензема на операција, кој ќе игра во нападот на Реал?

ВИДЕО: Пепе се врати во голем стил во Порто – веднаш почна да ги „коси“ противниците

Емери: Проблемот кој се провлекува уште од ерата на Венгер и кој ќе мора да се реши!

Екс играчот на Реал порача: Ако Иско не го видам во прв состав против Ајакс, ќе го напуштам стадионот