Јотовски го надигра ривалот за четвртфинале, Србљак поразен од носител

Македонските тенисери со победа и пораз ги завршија денешните настапи во рамките на 2.коло на фјучрсот во Нови Сад. Томислав Јотовски (носител број 4 на турнирот) за разлика од вчера беше многу посигурен и убедлив во мечот со Австралијанецот Џејмс Фрејвли и му препушти само три гема (6:2 и 6:1 во гемови) за 75 минути игра.

Горазд Србљак пак загуби од седмиот носител Марко Миладиновиќ со 2-0 во сетови (6:3 и 6:4) за 100 минути.

Јотовски утре во четвртфиналето ќе игра против Ерги Киркин од Турција (осми носител).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Селеш: Ѓоковиќ дури сега тргнува по создавање историја!

СКАНДАЛОЗНО: Веќе не се сокрива дека се мести за Федерер – оваа изјава е доказ за тоа

(ФОТО) Досега невидена фотографија од Ѓоковиќ како дете – Ноле комплетно ги изненади фановите

Надал: Зошто немав план Б против Ѓоковиќ во Мелбурн

(ФОТО) Руската тенисерка се соблече потполно гола

Бекер открива како го форсирал Ѓоковиќ да го победува Надал

Новак, па зарем Владимир Путин е човек кој може да биде одбиен?

Тони Надал сакаше да ја каже вистината, но сепак му фати и сеир на Рафа Надал!

Податокот кој Ѓоковиќ треба да го оствари доколку сака да го мине Федерер во водство на АТП