Јокиќ им дотура сол на раната на Србите

Најдобриот играч во НБА минатата сезона, Никола Јокиќ воопшто не жали што не настапи за српската репрезентација во квалификациите за Олимписките игри.

Без него, „орлите“ не успеаја да се пласираат во Токио, па целата вина за дебаклот беше истурена врз суперѕвездата на Денвер Нагетс иако и неговите колеги не се прославија на турнирот што се одржа во Белград.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.