Јокиќ го плаќа данокот на напорниот ритам

Најдобриот играч во НБА од претходните две сезони Никола Јокиќ вечерва најверојатно повторно нема да биде во составот на Денвер Нагетс, за дуелот со Њу Орлеанс, а тоа почна да ги загрижува фановите на тимот од Колорадо.

Србинот не играше ни на претходните два натпревара, против Индијана и Оклахома поради проблеми со задната ложа…

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.