Јокиќ го нокаутира, две недели не може да заигра

Маркиф Морис долго ќе го памти судирот со Никола Јокиќ на натпреварот меѓу Денвер и Мајами што се одигра пред речиси две недели.

Од тој дуел, кошаркарот на Хит уште не може да се опорави и ќе го претрпи шестиот натпревар во низа.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.